Volejte nonstop Brno, Novoměstská 3
+420 739 372 391

Stěhování pianin

Klavír, či pianino není jen obyčejný kus nábytku. Není to jen něco, co je při stěhování bytu nezbytné přesunout z bodu A do bodu B. Tyto velké hudební nástroje mají většinou značnou finanční, historickou i duševní hodnotu. Pokud si chcete být opravdu jisti, že stěhování klavíru, či pianina proběhne opravdu bez problémů, je vhodné obrátit se na odborníky. Profesionální stěhovací firma má totiž nejen zkušenosti a prostředky pro jeho přepravu, ale také ví, jak nástroj správně rozložit a složit. Dbáme především na to, aby se nástroj nerozladil a neutrpěla jeho kvalita, protože víme, že mechanika piana je velmi citlivá. Naši stěhováci si se vším snadno poradí.

Jaký je rozdíl mezi klavírem a pianinem?

Ač se tato otázka zdá snadná, může být pro mnohé značně matoucí. Klavír a pianino se nezanedbatelně liší svými rozměry, ale pro oba nástroje se používá zlidovělý název „piano“.  Pro stěhovací firmu je však správný popis nástroje velmi podstatný, protože podle rozměrů určuje techniku stěhování.  Klavír je klávesový nástroj, kterému se také říká klavírní křídlo a liší se nejen většími rozměry, ale také horizontálně umístěnou mechanikou. Pianino je klávesový nástroj, který má mechaniku umístěnou vertikálně a většinou stojí u zdi.

Jak probíhá stěhování piana?

 • Stěhování klavíruDříve než stěhování piana začne, tak s vámi velmi důkladně probereme vaše představy a prohlédneme si trasu, a prostory, skrze které se bude piano přepravovat.
 • Ať už se jedná o klavír (neboli klavírní křídlo), nebo pianino (klávesový nástroj, který stojí u stěny), provádíme vždy přípravné práce. Ty spočívají v tom, že nástroj před transportem zkontrolujeme a odmontujeme nohy. Samozřejmě také ukotvíme vše, co by během přepravy mohlo jakkoli překážet.
 • Pro přepravu používáme stěhovací vozy. Tyto vozy jsou dostatečně vybavené a prostorné, takže nedojde k poškození nástroje.
 • Piano vám díky speciálním stěhovacím popruhům přestěhujeme do libovolného patra, a to i bez výtahu.
 • Veškerá manipulace s nástrojem je dobře pojištěna.

Jaká je cena stěhování klavíru či pianina?

Stěhování Brno

Cenu stěhování pianina, či klavíru ovlivňuje více aspektů –  vzdálenost, váha nástroje, patro budovy, doba stěhování, atd. Pro lepší představu však můžeme uvést alespoň jednu modelovou kalkulaci ceny:

Vozidlo: DAEWOO (35m3) s hydraulickým čelem
Odkud: Brno-střed, 3.patro, bez výtahu
Kam: Brno-Komárov, 1.patro, bez výtahu
Váha: 250 Kg
Počet pracovníků: 2
Doba stěhování: 2 hod
Cena: 3 800 Kč

Proč tedy stěhovat piano s naší stěhovací firmou?

 • Dbáme na individuální přístup ke každému zákazníkovi a 100% kvalitu naší práce
 • Jsme schopni realizovat bezpečnou přepravu nejen klavírů a pianin, ale i jiných rozměrných a těžkých hudebních nástrojů
 • Máme zkušené a fyzicky zdatné pracovníky a kvalitní stěhovací vozy
 • Vaše piano přestěhujeme i tam, kde to jiní neumí (po celé České republice i zahraničí)
 • Nemáme problém se stěhováním do vyšších pater, a to i bez výtahu
 • Vaše piano je po celou dobu velmi dobře pojištěné